Służba Więzienna mysłowickiego aresztu śledczego po raz kolejny zorganizowała wiosenną akcję promowania postaw proekologicznych wśród osadzonych.
– Grupa osadzonych uczestniczyła w programie resocjalizacyjnym o charakterze edukacyjnym pt. „Pamiętajmy o ogrodach”. W ramach oddziaływań, dokonywano segregacji odpadów oraz poszerzano świadomość ekologiczną skazanych. – informuje por. Izabela Chechelska, oficer prasowy Aresztu Śledczego w Mysłowicach
Jednym z elementów udziału w programie było wykonywanie przez skazanych prac porządkowych terenów zielonych wskazanych przez przedstawicieli Urzędu Miejskiego w Mysłowicach.
Nieodpłatne angażowanie osadzonych do takich prac możliwe jest dzięki porozumieniu zawartemu w 2010 roku pomiędzy Dyrektorem Aresztu Śledczego w Mysłowicach, a Wydziałem Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Mysłowicach.
„Pamiętajmy o ogrodach” jest autorskim programem jednego z wychowawców tut. aresztu, który z dużym entuzjazmem i zaangażowaniem realizuje go cyklicznie od kilku lat.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












