Z powodu tragicznej śmierci górników KWK Mysłowice-Wesoła, Prezydent Miasta Mysłowice Dariusz Wójtowicz ogłosił, że 16 maja będzie dniem żałoby na terenie Mysłowic.
– W czasie trwania żałoby flagi umieszczone na obiektach publicznych podległych miastu winny być opuszczone do połowy masztu lub przepasane kirem – informuje mysłowicki magistrat.
Ponadto Prezydent Miasta Mysłowice prosi, żeby instytucje lokalne powstrzymały się od organizowania imprez o charakterze rozrywkowym.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)













