Znamy już szczęśliwców, mieszkańców Mysłowic, do których trafią wartościowe nagrody. W piątek w mysłowickim magistracie odbył się finał loterii „Z PIT-em w drogę po nagrodę”. Losowanie odbyło się pod okiem kamer, tak by każdy mieszkaniec mógł zobaczyć jego przebieg.

Szczęśliwe losy ze szklanej kuli wyciągnęli wiceprezydent Grzegorz Brzoska oraz organizator loterii, Adrian Klinger z firmy Smolar. Główną nagrodę, wakacje o wartości 10 tysięcy złotych, wygrał pan Marian G., właściciel zgłoszenia o numerze F5FBHC1. Druga nagroda, robot kuchenny thermomix, trafi do pani Bożeny R. z numerem W71AKP5. Telewizor Sony wygrała pani Aleksandra M. z numerem NXB4JAP. Konsola do gier Sony Playstation 4 trafi do pani Barbary N. ze zgłoszeniem o numerze 38A648A. Ostatnią nagrodę, miejski rower, wygrała pani Joanna S. z numerem MA91H5B. Wylosowano także listę rezerwowych losów, na wypadek gdyby się okazało, że zwycięzcy nie spełniają formalnych wymogów udziału w loterii. Ze zwycięzcami organizator loterii będzie się kontaktował w przyszłym tygodniu.

Loteria była jednym z elementów kampanii zachęcającej mieszkańców Mysłowic do rozliczania się w swoim mieście.

– Gdy prowadziliśmy działania bardzo często okazywało się, że bardzo wielu mieszkańców nie zdawało sobie sprawy z tego, że może rozliczać się w mieście, w którym mieszka. Nadal bardzo mocny jest mit, zgodnie z którym powinniśmy się rozliczać w miejscy, w którym jesteśmy zameldowani. Nic bardziej mylnego. Mamy prawo, a wręcz obowiązek, rozliczać się tam, gdzie naprawdę żyjemy – mówi Iwona Nowak, dyrektor kancelarii prezydenta miasta

Była to już druga loteria, która została zorganizowana na zlecenie mysłowickiego magistratu. Swoje zgłoszenia wysłało 1783 mieszkańców, w tym 96 osób, które w Mysłowicach rozliczyły się po raz pierwszy. Nowi mieszkańcy rozliczający się w Mysłowicach sprawili, że budżet miasta zwiększył się o 200 tysięcy złotych. Dzięki temu, że wpływy z ich podatku trafią do miasta, Mysłowice będą mogły zrealizować więcej inwestycji i zadań dla mieszkańców.

– Rozliczanie niewątpliwie wpływa na środki, jakie z tego tytułu pozostają w mieście, które następnie mogą być przeznaczane na te najbardziej oczekiwane, czasem drobne sprawy, stanowiące duże ułatwienie w codziennym życiu mieszkańców. Szkoła, przedszkole, plac zabaw – to są czasem drobne, ale jakże istotne sprawy – mówi wiceprezydent Grzegorz Brzoska  

Zwycięzcy loterii ze swoich wygranych będą mogli cieszyć się wraz z wszystkimi mieszkańcami – nagrody zostaną rozdane w czerwcu podczas koncertu w Parku Słupna, jaki odbędzie się podczas Dni Mysłowic.

Lista rezerwowa:

  1. Wakacje: Joanna R. zgłoszenie nr: FKDUGSJ
  2. Robot kuchenny: Michał M. zgłoszenie nr: 8VSFPQY
  3. Telewizor: Patrycja M. zgłoszenie nr: WXA2NPY
  4. Konsola: Marek B. zgłoszenie nr: 8UYJ7XG
  5. Rower miejski: Jola O. zgłoszenie nr: HFC8VFF