fot. itvm

To atrakcja, która wyjątkowo dobrze przyjęła się w naszym mieście. Wozy z nietuzinkowym jedzeniem zagoszczą w Mysłowicach po raz kolejny, tym razem między 24 a 26 maja na rynku.

Podstawowe pytanie brzmi oczywiście: co zjemy? Organizatorzy zaplanowali 16 food trucków. Szykują się kulinarne podróże, bo w żarciowozach znajdziemy m.in. burgery, owoce w czekoladzie, tajskie pad thai, tajskie lody, węgierskie kurtosze i langosze, sichlańskie pierogi, włoskie piadiny, tybetańskie pierożki momo, belgijskie frytki czy dania kuchni chorwackiej.

– Na płytę rynku wjedzie 16 food trucków. Będą stały wokoło. Pojawią się oczywiście ławeczki. W tle będzie grała muzyka. W tym roku nie musimy martwić się pogodą, ponieważ na środku rynku stanie namiot. Odbędzie się też konkurs jedzenia na czas, w którym będzie można wygrać vouchery od naszego partnera, czyli Da Grasso, na darmowe obiady – mówi Jacek Duda, organizator wydarzenia.

Żarciowozy wystartują w piątek o godz. 15 i będą na nas czekać do godz. 21. W sobotę zjeść na rynku będziemy mogli od 12 do 21, a w niedzielę od 12 do 20. Informacje na temat wydarzenia znajdziecie też tutaj.

Tekst: Bogumił Stoksik