fot. ITVM

I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach to szkoła z prawie 100-letnimi tradycjami. Skończyli ją m.in. reżyser Kazimierz Kutz, aktorzy Andrzej Nardelii i Bernard Krawczyk, badacz historii Mysłowic Alfred Sulik czy muzycy Artur Rojek i Przemysław Myszor. W miniony piątek placówkę odwiedzili młodzi ludzie, którzy od września chcieliby dołączyć do grona uczniów „Kościuszki”.

Dzień otwarty to dla młodzieży wyjątkowa okazja, by odwiedzić mury szkoły, obejrzeć pracownie i porozmawiać z przyszłymi nauczycielami, a przede wszystkim obecnymi uczniami, którzy zdradzą im, jak naprawdę wygląda nauka w placówce.

Tak właśnie było w piątek w mysłowickim I LO: uczniowie oprowadzali kandydatów po szkole i opowiadali o nauczycielach, lekcjach i zajęciach dodatkowych. W każdej pracowni goście mogli poznać zasady nauczania konkretnych przedmiotów. Nie zabrakło miejsca na dobrą zabawę podczas konkursów, zdjęć w charakteryzacjach czy poczęstunku. Obecni uczniowie „Kościuszki” przygotowali też dla swoich młodszych kolegów program artystyczny w auli. Głód wiedzy na temat tego, jak będą wyglądać kolejne lata kandydatów właśnie w I LO, został zaspokojony.

Tekst: Aleksandra Olszewska