Materiały prasowe

Za niecałe dwa miesiące odbędą się zawody w siatkówce plażowej. Dziesiąta edycja tego największego cyklu turniejów w ramach Mistrzostw Polski zawita również do Parku Słupna, dlatego potrzebni są wolontariusze do obsługi imprezy.

Od małego, lokalnego turnieju rozgrywanego w Cieszynie, do największego cyklu turniejów w ramach Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Od wizyt w lokalnych mediach, do relacji na żywo w otwartych kanałach Telewizji Polskiej. Od skromnej puli nagród, w której główną rolę stanowiły nagrody rzeczowe, do liczonej w sumach sięgających kilkudziesięciu tysięcy złotych. Od udziału amatorów, do udziału uczestników Igrzysk Olimpijskich w siatkówce plażowej czy zawodników i zawodniczek znanych z występów w PlusLidze oraz Lidze Siatkówki Kobiet w siatkówce halowej. Taką drogę na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat przeszła Plaża Open.

28 czerwca odbędzie się uroczyste rozpoczęcie imprezy w Zamościu, a od 5 do 7 lipca turnieje będą rozgrywać się w Mysłowicach.

– Mysłowice to miasto posiadające znakomitą infrastrukturę do turniejów siatkówki plażowej, to tutaj odbywały się największe światowe turnieje i po dziesięciu latach cyklu Plaża Open mamy zaszczyt zagościć w Mysłowicach w Parku Słupna, dlatego specjalnie dla mysłowiczan przygotujemy atrakcje tworzące atmosferę rodzinnego pikniku – mówi Marcin Strządała, dyrektor i główny organizator Plaży Open.

W Parku Słupna oprócz zmagań ścisłej czołówki krajowych rozgrywek zaplanowano także turnieje dla amatorów i młodzieży oraz boisko wypełnione wodą, czyli tzw. aquawave, na którym odbędą się mecze siatkówki i piłki nożnej. Kibiców zabawiać będą animatorzy i mistrzynie zumby, a dla rodziców z dziećmi rozłożona zostanie gigantyczna gra planszowa. Nowość to strefa spa z sauną, jacuzzi oraz kriokomorą.

Organizatorzy poszukują osób chętnych do pomocy w realizacji wydarzenia. W tym celu należy zapisać się do grupy na Facebooku. Więcej szczegółów pod numerem telefonu 534 900 378 lub mailowo: wolontariat@bdbevent.pl.

Tekst: Aleksandra Klimek