fot. UM

Coma, Myslovitz, Generał Stilwell, Łobuzy czy Long & Junior zagrają podczas tegorocznego święta miasta. Ale koncerty to nie jedyne atrakcje Dni Mysłowic 2019. Sprawdźcie, jak będziemy się bawić przez całe cztery dni między 20 a 23 czerwca.

Dni Mysłowic rozpoczną się w tym roku w czwartek 20 czerwca koncertem „Bądź jak Jezus”. Na scenie w Parku Słupna wystąpią: Blanca (USA), Dan Bremnes (Kanada), Kanaan (Polska), CSM Worship (Polska), Iwona Pietrala z zespołem (UK), Let Him Run (Polska) oraz Sąsiedzi + laureat konkursu „Non Stop CCM 2019”. Start: godz. 17.

W piątek 21 czerwca w Parku Słupna królować będzie muzyka disco. Po godz. 16 mysłowiczan porwą do tańca Janusz Gorlej, Diadem, Power Play, Łobuzy i Long & Junior.

W sobotę 22 czerwca Mysłowice pokażą się od rockowej strony. W Parku Słupna zagrają artyści wywodzący się z naszego miasta i okolic, czyli Generał Stilwell, Ptakova, Holly Blue, Sonbird, Menippe oraz Myslovitz. Gwiazdą wieczoru będzie Coma. Start: godz. 16.

W piątek i sobotę w Parku Słupna, prócz głośnej muzyki, nie zabraknie też food trucków, ścianki wspinaczkowej i atrakcji dla maluchów, takich jak dmuchańce, zjeżdżalnia czy tor przeszkód. Będą też urządzenia do rywalizacji i animacji dla dzieci i dorosłych: dmuchany dart i dmuchana bramka celnościowa.

Święto miasta zakończy rodzinny festyn na Bończyku w niedzielę 23 czerwca. W jego ramach odbędzie się m.in. bieg świętojański i marsz nordic walking, zagra orkiestra dęta, zaśpiewają finaliści konkursu „Powstańcze śpiewanie”. Szykuje się też występ gwiazdy Radia Fest i pokaz fajerwerków. Dodatkowymi atrakcjami będą dmuchańce dla dzieci, gry i zabawy z nagrodami oraz strefa gastronomiczna.

Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach Dni Mysłowic 2019 będzie oczywiście bezpłatny. Więcej już niebawem na www.itvm.pl.

Tekst: Aleksandra Olszewska