Szkoła Podstawowa nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi i Dwujęzycznymi w Mysłowicach zorganizowała kolejną edycję potyczek ekologicznych, czyli konkursu Ekololek. W tym roku odbył się on pod hasłem „Potyczki w czarnej chmurze”.
W konkursie o puchar Ekololka rywalizowały wszystkie klasy 2 gimnazjalne. Na początek uczniowie obejrzeli krótki film, po którym musieli odpowiedzieć na pytania dotyczące zanieczyszczenia powietrza. Były przeprowadzone różne zabawy, takie jak: rozpoznawanie odgłosów zwierząt, przyporządkowywanie ekoznaków do opisów oraz koło fortuny z pytaniami. Każda klasa zaprezentowała wykonane przez nich wcześniej zadanie: plakat, pikietę antysmogową, makietę Ziemi oraz maskę antysmogową.
Zwycięzcami tegorocznej edycji konkursu zostali uczniowie klasy 2A!















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












