fot.itvm.pl

Brzęczkowicka szkoła – przez lata podstawówka opatrzona numerem sześć, a od kilku lat będąca Zespołem Szkolno-Przedszkolnym nr 1 – obchodziła w środę jubileusz 80 lat działalności. Z tej okazji w Brzęczkowicach spotkali się jej uczniowie, pedagodzy, absolwenci, emerytowani nauczyciele oraz przyjaciele, którzy od lat angażują się w jej działalność.

Jubileuszowe uroczystości rozpoczęły od mszy świętej w kościele pw. Matki Boskiej Bolesnej. Następnie dyrekcja szkoły, przedstawiciele mysłowickiego samorządu, absolwenci oraz przyjaciele szkoły złożyli kwiaty pod pamiątkową tablicą.

Wszystkich przybyłych gości dyrektor szkoły Anna Rak przywitała na sali gimnastycznej. To właśnie tam odbyła się uroczysta akademia. Gratulacje z okazji jubileuszu w imieniu mysłowickiego samorządu złożył prezydent Edward Lasok. Szkolnej społeczności za osiem dekad pracy podziękował także przewodniczący mysłowickiego oddziału ZNP Marek Fabryczny.

Wśród gości nie zabrakło absolwentów, którzy z łezką w oku wspominali lata spędzone w murach swojej pierwszej szkoły. Wśród nich znaleźli się poseł Wojciech Król oraz radna Urszula Rasek. „Szóstkę” ukończyła także Dominika Stokfisz, mistrzyni gry na harmonijce ustnej, która zaprezentowała swoje muzyczne umiejętności.

Bogaty program artystyczny przybyłym gościom zaprezentowali uczniowie. Zobaczyli oni nie tylko multimedialną prezentację, ukazującą historię placówki, ale także taneczne i muzyczne popisy.