Z okazji Dnia Dziecka przez całą sobotę (2 czerwca) najmłodsi będą mogli podróżować pociągami Kolei Śląskich bezpłatnie. Tego dnia kolejowa spółka zaprasza także do spotkań z konduktorem w Centrum Obsługi Pasażera na katowickim dworcu.
Bezpłatne przejazdy będą obejmować wszystkie połączenia Kolei Śląskich, z wyjątkiem odcinka przygranicznego Chałupki-Bohumin oraz pociągów Ornak na odcinku Żywiec – Zakopane. Z promocji mogą skorzystać wszystkie dzieci do 16. roku życia.
W tym celu podczas przejazdu dzieci powinny mieć dokument potwierdzający wiek. Może to być np. książeczka zdrowia dziecka, zaświadczenie o odroczeniu spełniania obowiązku szkolnego lub legitymacja szkolna.
Poznaj regulamin promocji „DNIA DZIECKA W KOLEJACH ŚLĄSKICH 2018”















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)













