fot. arch. itvm.pl

Poseł Wojciech Król wystartuje w jesiennych wyborach samorządowych. Podczas konwencji w Katowicach liderzy Platformy Obywatelskiej oraz Nowoczesnej ogłosili Koalicję Obywatelską, wskazując dziesiątkę osób ze Śląska, którym udzielą poparcia w jesiennych wyborach samorządowych. W tym gronie znalazł się mysłowiczanin Wojciech Król.

W listopadzie poseł z Mysłowic będzie ubiegać się o urząd prezydenta miasta, z którego pochodzi.

Wojciech Król ma 33 lata, jest mysłowiczaninem. Mimo młodego wieku ma już spore doświadczenie zawodowe i polityczne. Pracował w TVP w Warszawie, następnie przez cztery lata, od 2010 roku,  kierował kancelarią prezydenta Edwarda Lasoka, gdzie zajmował się promocją miasta i polityką informacyjną. Jego praca w mysłowickim magistracie została zauważona przez marszałka województwa śląskiego, który w 2015 roku powołał go na dyrektora swojego gabinetu.

W październiku 2015 roku mysłowiczanin po raz pierwszy, z powodzeniem, ubiegał się o poselski mandat. Wojciech Król wystartował w okręgu nr 31, w skład którego – obok takich miast jak m.in. Katowice, Ruda Śląska i Chorzów – wchodzą również Mysłowice. Na mysłowiczanina zagłosowało prawie 7,5 tys. wyborców.

Poseł Król jest członkiem parlamentarnej Komisji Kultury i Środków Przekazu oraz Komisji Samorządu terytorialnego i Polityki Regionalnej. Należy ponadto do pięciu zespołów; ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego, cukrzycy, opieki nad osobami niesamodzielnymi, uniwersytetów trzeciego wieku oraz parlamentarnego zespołu województwa śląskiego.

Poza posłem Królem, start w jesiennych wyborach samorządowych zadeklarowali urzędujący prezydent Edward Lasok oraz radny Dariusz Wójtowicz.