fot. unsplash.com

Tradycyjnie już Dni Mysłowic zamyka festyn rodzinny na Bończyku, a w jego ramach odbywa się bieg świętojański i marsz nordic walking. W tym roku sportowcy, zarówno ci zrzeszeni w klubach, jak i amatorzy, staną na starcie po raz siódmy.

Uczestnicy 7. Świętojańskiego Biegu oraz Marszu Nordic Walking zmierzą się z biegiem uliczno-przełajowym na dystansie 10 km lub z 5-kilometrowym marszem nordic walking. Ten pierwszy wystartuje z pl. św. Jana Pawła II o godz. 17.10. Zawodnicy z kijkami wyruszą 10 minut później. Zapisy zarówno do biegu, jak i marszu trwają tutaj do 14 czerwca. Później możliwe będą jeszcze w dniu imprezy, czyli 23 czerwca.

Tego dnia w szranki staną również przedszkolaki, dla których zorganizowany zostanie bieg na dystansie 300 m. Zgłoszenia do biegu maluchów prowadzi Niepubliczne Przedszkole Akademia Małego Odkrywcy drogą mailową: akademiaodkrywcy.myslowice@wp.pl oraz telefonicznie: 692 980 455 (w godzinach pracy przedszkola, również do 14 czerwca).

7. Świętojański Bieg oraz Marsz Nordic Walking organizuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mysłowicach we współpracy ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Lokalnych Nasze Mysłowice, parafią Ścięcia św. Jana Chrzciciela oraz Niepublicznym Przedszkolem Akademia Małego Odkrywcy. Impreza pod patronatem Metropolity Katowickiego abp. Wiktora Skworca oraz Prezydenta Miasta Mysłowice Dariusza Wójtowicza.

Pełen regulamin znajdziecie tutaj.

Tekst: Aleksandra Olszewska