fot.arch.itvm

Podczas zakupów w sieci sklepów Tesco w Mysłowicach i Katowicach możemy wesprzeć działalność Klubu 100 Pociech, który funkcjonuje w Mysłowickim Ośrodku Kultury. Wszystko za sprawą głosowania w programie grantowym “Decydujesz, pomagamy” Fundacji Tesco, który pozwala na uzyskanie dofinansowania. Głosowanie potrwa do 4 czerwca.

Pomysł MOK-u znalazł się wśród trzech projektów mikroregionu Mysłowic i Katowic, które trafiły do drugiego etapu programu grantowego Fundacji Tesco. Jest nim rozpoczęte 7 maja br. głosowanie, w którym możemy uczestniczyć, robiąc zakupy w marketach Tesco na terenie obu miast.

Wszyscy klienci otrzymują specjalny żeton, który należy wrzucić do jednej z trzech skarbonek. Najlepiej, jeśli wybierzemy MOK, który dodatkowe pieniądze zamierza przekazać do Klubu 100 Pociech. Zwycięzca głosowania otrzyma 5 tys. zł dotacji. Drugie miejsce premiowane będzie kwotą 3 tys. zł, trzecie sumą 1000 zł.

Oddaj głos do 4 czerwca

Głosowanie potrwa do 4 czerwca br. Do tego czasu mamy szansę wesprzeć projekt MOK-u w sklepach Tesco w naszym mieście przy ul. Moniuszki 61 oraz w Katowicach przy ul. Chorzowskiej 107, Radockiego 70B i Tysiąclecia 12. W programie, co warto zauważyć, wygrywają wszyscy.

Pomysłodawczyni Klubu 100 Pociech, Katarzyna Grobelna z MOK-u, chciałaby przeznaczyć dotację m. in. na honoraria dla instruktorów prowadzących zajęcia muzyczne i sensoryczne oraz ekspertów w dziedzinie ekologii oraz interaktywnego procesu rozwoju rodzicielskiego. Jeśli uzyskane środki na to pozwolą, w planach jest także zakup książek i materiałów do zajęć.

Wyremontowali sale, zorganizowali AlterFest

Udział w programie “Decydujesz, pomagamy” przyniesie kolejne dofinansowanie, jakie wpłynie na konto MOK-u. Postarajmy się, żeby było jak największe.

W ubiegłym roku dzięki dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego wykonany został remont sali małych form i sali widowiskowej. MOK otrzymał także dotację z funduszu wspierania twórczości ZAiKS-u na organizację festiwalu AlterFest.