fot.arch.itvm.pl

Przez ostatnie dni mysłowiczanie mieszkający w rejonie skrzyżowania ulic Janowskiej i Chopina musieli zmierzyć się z częstymi przerwami w dostawie wody. Jak wyjaśnia MPWiK, było to spowodowane problematycznymi pracami na rurociągu, jakie prowadzone były w tamtym rejonie.

O utrudnieniach jakie pojawiły się w Janowie zaalarmował nas jeden z mieszkańców.

– Początkowo nasi pracownicy próbowali założyć opaski, jednak ostatecznie okazało się, że konieczna jest wymiana mierzącego 4,5 metra długości rurociągu. Dzisiaj o godzinie 13:00 rurociąg został przepłukany, a mieszkańcom z tego rejonu nie powinni już obawiać się przerw w dostawie wody – mówi Dominika Łyp, rzecznik prasowa Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji

Informując o zakończeniu prac, MPWiK przeprasza mieszkańców za wcześniejsze utrudnienia. Zapewnia także, że po zakończeniu prac pod ziemią, uporządkowany zostanie zielony teren na powierzchni.

Mysłowicki MPWiK o wszystkich utrudnieniach i awariach informuje mieszkańców, publikując informacje w mediach społecznościowych (Facebook: MPWiK Mysłowice) oraz poprzez SMS (usługa SMS).