Najważniejsze aspekty z zakresu prawa pracy oraz co należy zrobić, by zatrudnić osadzonych i dlaczego warto dać im szansę – między innymi te tematy zostały poruszone podczas kolejnego spotkania z biznesem, jaki z myślą o przedsiębiorcach organizuje mysłowicki magistrat.

Spotkanie rozpoczęło się od prelekcji z zakresu prawa pracy, podczas którego przedsiębiorcy z chęcią dopytywali o szczegóły, odnosząc się do sytuacji, z którymi przyszło się im zmierzyć. Następnie funkcjonariusze z mysłowickiego Aresztu Śledczego przedstawili jakie korzyści wynikają z zatrudniania osadzonych. Opowiadając o tym, co należy zrobić, by taka osoba została pracownikiem, wymienili także prace, w jakich najlepiej sprawdzają się osadzeni.

Jeśli chodzi o umiejętności, jakimi dysponują skazani, tak najczęściej czują się oni mocni w zawodach związanych z wykonywaniem prac budowlanych lub pomocniczych, aczkolwiek jesteśmy otwarci również na inne możliwości zatrudnienia – mówi Izabela Chechelska, rzecznik prasowa mysłowickiego aresztu śledczego

Funkcjonariusze mysłowickiego aresztu gościli na spotkaniu z biznesem już w zeszłym roku. Ich zaangażowanie przyniosło skutek – jeden z aresztantów najpierw pracował jako osadzony, a po zakończeniu kary został pracownikiem firmy.

Jak podkreślił obecny na spotkaniu prezydent Mysłowic, dla miasta bardzo ważne jest to, że nie brakuje osób, które chcą dzielić się swoją wiedzą podczas spotkań w Szybie Bończyk.

Oni się zgłaszają, przychodzą i dyskutują, czy mogą wystąpić. To jest dobry objaw; to że ktoś chce tutaj być oznacza, że chce pomóc – mówi Edward Lasok, prezydent Mysłowic

Podczas ostatniego spotkania swoją firmę zajmującą się projektowaniem wnętrz zaprezentowała mysłowiczanka Eliza Szewczyk.

Jestem na rynku już długo, ponad 20 lat, ale zawsze jest to okazja do nawiązania kontaktów, współpracy z innymi przedsiębiorcami na terenie Mysłowic, tutaj gdzie mieszkam – mówi Eliza Szewczyk z firmy Esprojekt architektura wnętrz

Goście środowego spotkania poznali także działalność mysłowickiego wydawnictwa Alex Lucas, dowiedzieli się również jak dać się „odnaleźć” w przestrzeni internetu. O swoich sposobach wspierania przedsiębiorców opowiedzieli przedstawiciele PKO Banku Polskiego.