Podczas ostatniego weekendu strażnicy miejscy dwukrotnie ujęli osoby, które rozkradanie majątku po byłej KWK „Mysłowice” uczyniły swoim źródłem dochodów. W obu przypadkach mężczyźni zostali ujęci w okolicy Parku Zamkowego podczas transportu skradzionych przedmiotów, wśród których znajdowały się m.in. pręty, śruby, blachy, metalowe skrzynie, a także elementy komina wentylacyjnego.
Wszystkie ujęte osoby to mieszkańcy naszego miasta i po zakończeniu czynności przez strażników zostały przekazane policjantom z KMP Mysłowice.
W ostatnich tygodniach pomimo ogrodzenia oraz strzegących terenu ochroniarzy coraz częściej dochodzi do kradzieży z tego terenu. Złodzieje dla zdobycia kilku kilogramów metalu są w stanie zdewastować mienie o nieporównywalnie większej wartości.
Wszystkich, którzy zauważą podejrzane osoby w okolicy ogrodzenia pokopalnianych terenów (zwłaszcza od strony ul. Świerczyny) prosimy o kontakt z dyżurnym Straży Miejskiej Mysłowice lub Komendą Miejską Policji.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)











