Organizacja dużych imprez plenerowych wciąż jest zabroniona, dlatego w tym roku z okazji Dnia Dziecka miasto zaprosiło najmłodszych mieszkańców do udziału w wyzwaniu „Bajtel na kole”.
– Stwierdziliśmy, że taki pomysł, jak rajd rowerowy po miejscach ciekawych, związanych z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, czyli tych obiektach, które są w naszym zarządzaniu, przesłanie zdjęcia z takiego obiektu i zakończenie rajdu wizytą na wszystkich obiektach spowoduje, że będzie można otrzymać medal, koszulkę i pamiątkowy dyplom – mówi Karol Pawlik, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mysłowicach.
Młodzi mysłowiczanie odwiedzili na rowerach Wesołą Falę, parki na Słupnej i Brzęczkowicach, Hubertus, kapliczkę św. Jana Chrzciciela oraz halę widowiskowo-sportową na Bończyku. Do udziału w zabawie zgłosiło się aż 160 osób, dlatego MOSiR już myśli o kontynuacji rowerowego wyzwania.
– Na pewno przez wakacje możemy zaproponować 2 takie inicjatywy. Jedną, trochę szerszą, tak naprawdę będzie ona trwała przez całe wakacje, będzie konieczność przejechania kilkuset kilometrów – zdradza Karol Pawlik.
Druga propozycja to kolejna odsłona cyklu „Bajtel na kole”. O obu inicjatywach dowiemy się niebawem z mediów społecznościowych MOSiR-u. Tymczasem każdy, kto zgłosił swój udział w pierwszym rajdzie i przesłał zdjęcia dokumentujące jego wojaże po mieście, może odebrać nagrody w hali przy ul. Bończyka.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












