fot.ilustracyjne/arch.itvm

Tradycyjnie Park Słupna będzie w czasie kanikuły miejscem licznych wydarzeń sportowych, rekreacyjnych i kulturalnych. Odbędą się mistrzostwa Mysłowic oraz ogólnopolska olimpiada młodzieży w siatkówce plażowej. Czynna będzie piłkarska strefa kibica. Planowane są festyny, wyjazdy rekreacyjne, spływ kajakowy oraz projekcje filmów kina letniego.

Akcja lato ruszy na dobre 19 czerwca (godz. 17.00) wraz z otwarciem strefy kibica na Słupnej – w dniu inauguracyjnego meczu Polaków z Senegalem na piłkarskich mistrzostwach świata w Rosji. Strefa powstanie na terenie boisk do siatkówki plażowej. Pomieści do około 1 tys. osób. Będzie miała piknikową formę.

Strefa czynna będzie podczas kolejnych grupowych meczów biało-czerwonych – 24 czerwca (20.00), kiedy zagramy z Kolumbią i 28 czerwca (16.00), kiedy zmierzymy się z Japonią. To, jak długo będziemy mogli kibicować na Słupnej zależy od naszych piłkarzy, czy wyjdą z grupy i jak daleko zawędrują w turnieju.

Sportowo na piasku

8 lipca rozpoczną się mistrzostwa Mysłowic w siatkówce plażowej. Spotkania eliminacyjne rozgrywane będą co 2 tygodnie. Składy drużyn ustalą sami mieszkańcy. Finał z udziałem 8 drużyn pań i panów zaplanowano na 26 sierpnia. Słupna będzie też areną rozgrywek ogólnopolskiej olimpiady młodzieży w siatkówce plażowej. Zawody potrwają od 18 do 20 lipca.

Nowością będzie w tym roku jednodniowy spływ kajakowy, zorganizowany w rejonie Rybnika. Planowane są (2 razy w miesiącu) tradycyjne wyjazdy do aquaparków w Tychach, Rudzie Śląskiej i Dąbrowie Górniczej.

Seria rodzinnych festynów

Przez całe wakacje dzieci bawić się będą na festynach we wszystkich dzielnicach miasta. Wśród atrakcji znajdą się niezwykle popularne dmuchańce oraz gry i zabawy. Dorosłych skuszą z pewnością 4 seanse kina letniego. O wyborze filmów zadecydują sami mieszkańcy (spośród 3 propozycji) w głosowaniu na Facebooku.

W tym roku kąpielisko na Słupnej przeznaczone będzie wyłącznie dla uprawiania sportów wodnych. MOSiR zakupił nowy sprzęt – kajaki i rowery wodne dla dzieci.