fot.pixabay

W marcu Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wystartował z zajęciami szkoły życia rodzinnego. Po owocnych trzech miesiącach funkcjonowania programu, MOPS zaprasza do udziału w kolejnych warsztatach, jakie odbędą się podczas tegorocznych wakacji.

W ramach programu MOPS organizował spotkania, podczas których uczestniczki toczyły rozmowy o swoich codziennych trudach i problemach.

– Tematy były tak różne jak różne i niepowtarzalne są uczestniczki programu. Jednocześnie wspólne dla każdej z nich. Było m.in. o relacjach z dzieckiem, partnerem i innymi osobami, o zdrowiu, planach na przyszłość, przeszkodach w realizacji celów życiowych, sytuacji mieszkaniowej. Wymieniałyśmy się doświadczeniami i towarzyszącymi im emocjami, by zyskać pogłębienie wglądu i zrozumienie samego siebie. Dzieliłyśmy się przeżywanymi trudnościami i dylematami, by otrzymać informacje i wskazówki od innych uczestniczek. Przyznawałyśmy się do odczuwanej bezradności i niemocy, by uzyskać wzmocnienie i wsparcie od siebie nawzajem – mówią organizatorki programu

MOPS serdecznie zaprasza do udziału w programie. Podczas kolejnych zajęć odbędą się treningi z efektywnej komunikacji, zajęcia edukacyjne w zakresie rozpoznawania i reagowania na potrzeby dzieci odpowiednio do ich wieku, warsztaty z relaksacji i radzenia sobie ze stresem, treningi kulinarne i domowe BHP. Jak zachęca MOPS, warto przyjść chociażby po to, by kiepskie samopoczucie i humor zamienić na radość i pozytywną energię.

Terminy spotkań w czerwcu i lipcu:

  • 19 czerwca (wtorek)
  • 3 lipca (wtorek)
  • 17 lipca (wtorek)

Mysłowice, ul. Wyspiańskiego 13/4, od godz. 11.00

Miejsce spotkań może ulec zmianie – na bardziej atrakcyjne i adekwatne do potrzeb uczestniczek.

Po szczegółowe informacje MOPS zaprasza do:

  • Katarzyny Durbajło i Magdaleny Wesner – MOPS, ul. Świerczyny 1, pok.5
  • 503-741-815; (32) 223-74-02