fot. itvm

Na ten moment wyczekiwali wszyscy uczniowie. 19 czerwca wszystkie placówki edukacyjne zakończyły rok szkolny 2018/2019. To nie tylko początek wakacji, ale także podsumowanie sukcesów uczniów i całorocznej ich pracy.

W tym roku odwiedziliśmy uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich, gdzie podczas uroczystej akademii wręczono dyplomy i nagrody książkowe za edukacyjne i sportowe sukcesy. Nagrody wręczał zaproszony na wydarzenie wiceprezydent Wojciech Chmiel, dyrektor liceum Ewelina Pokrywka oraz wychowawcy klas.

– Uczniowie zostali nagrodzeni zarówno za wyniki w nauce, za średnią powyżej 4,75, świadectwo z czerwonym paskiem, za udział w zawodach sportowych, w wojewódzkim konkursie języka angielskiego. Uczniowie również odebrali nagrody za działalność w Lidzie Obrony Kraju, w tym głównie uczniowie z klasy policyjnej – mówi Ewelina Pokrywka, dyrektor II LO.

Jedną z nagrodzonych uczennic jest Aleksandra Wrona – uczennica ze średnią 5,50. Ze względu na najwyższą średnią w szkole, liceum wytypowało ją do stypendium prezesa Rady Ministrów.

Podczas akademii nie zabrakło też części artystycznej, podczas której uczniowie śpiewali znane piosenki oraz przedstawili śmieszne scenki.

Natomiast już za ponad dwa miesiące w szkołach naukę rozpocznie tak zwany „podwójny rocznik”. To efekt reformy oświaty, która miała na celu wygaszenie gimnazjów. Do szkół średnich pójdą zarówno absolwenci ostatnich klas gimnazjalnych, jak i klas ósmych szkół podstawowych.

– Jeżeli chodzi o przygotowania to bez problemu jesteśmy w stanie sobie poradzić z podwójnym rocznikiem. Zaplanowaliśmy możliwość otwarcia ośmiu klas, w tym cztery klasy po szkole podstawowej i cztery po gimnazjum. Bez problemu jesteśmy w stanie ich przyjąć w naszych warunkach, bez konieczności dwuzmianowości – mówi Ewelina Pokrywka, dyrektor II LO.