fot.arch.itvm

Solidna dawka rozrywkowej muzyki, historyczny piknik i biesiadna potańcówka – właśnie tak świętujemy w roku świętujemy Dni Mysłowic. Imprezowy weekend startuje już w piątek, 22 czerwca, a otworzy go tradycyjnie koncert w Parku Słupna!

Koncertowy piątek z Brzozowskim i Sarsą

Serię koncertów otworzy występ Rafała Brzozowskiego, Sarsy (Marty Markiewicz) oraz Kamila Kubasa. Podczas koncertu wręczane zostaną także  nagrody wylosowane w loterii “Z PIT-em w drogę po nagrodę”. Imprezę poprowadzi Krzysztof “Jankes” Jankowski, prezenter radiowy Eski.

Doskonała zabawa przy dźwiękach popularnych hitów, okazja do przekąszenia czegoś wysokokalorycznego w foodtruckach i wiele atrakcji dla dzieci – właśnie tak upłynie pierwszy dzień święta miasta.

Historyczna sobota na Przewiązce

“Mysłowice historyczne” to hasło, pod jakim upłynie drugi dzień świętowania. Wspólnie z Mysłowickim Detektywem Historycznym oraz Mysłowickim Ośrodkiem Kultury mieszkańcy będą mogli zabawić się tym razem na Promenadzie, w okolicach przewiązki. Inscenizacje z czasów stacji emigracyjnej, pokazy bicykli i mody z epoki, występy z ptakami – długo można wyliczać atrakcje, jakie zaplanowano na ten dzień. Ciekawi historii miasta mieszkańcy będą mogli wyposażyć się w ciekawe broszury czy pocztówki, a najwięksi zapaleńcy spróbują zdobyć certyfikaty z wiedzy o historii miasta.

Biesiadna potańcówka na niedzielę

W ostatni dzień wspólnej zabawy mieszkańcy spotkają się w dzielnicy Bończyk. Po mszy w kościele pw. Ścięcia Świętego Jana Chrzciciela (godz. 15.00), odbędzie się festyn z potańcówką. Podczas imprezy prowadzonej przez wodzireja Mirosława Kańtora  wystąpi tam zespół biesiadny, zorganizowany zostanie również bieg trzeźwości.

Ci, którzy nie chcą ominąć niedzielnego meczu Polaków, prosto z imprezy na Bończyku będą mogli wybrać się do strefy kibica w Parku Słupna. To właśnie tam o godzinie 20:00 będzie można zasiąść na trybunach i w plenerze śledzić zmagania Orłów Nawałki.