fot.KMP M-ce

Zakończyła się XXXI edycja wojewódzkiego konkursu „Policjant roku ruchu drogowego 2018”. Do rywalizacji stanęło 33 najlepszych policjantów ruchu drogowego reprezentujących komendy miejskie i powiatowe naszego garnizonu oraz Komisariat autostradowy Policji. W ciągu trzech dni rywalizacji zawodnicy musieli wykazać się w konkurencjach teoretycznych i praktycznych. Wysokie, IV miejsce. zajął policjant mysłowickiej drogówki mł. asp. Juliusz Przewłocki!

Rywalizacja trwała trzy dni. W pierwszym dniu konkursu przeprowadzono konkurencje sprawnościowej jazdy motocyklem i radiowozem. Drugiego dnia uczestnicy musieli się wykazać umiejętnościami z zakresu kierowania ruchem drogowym (ta konkurencja rozegrana została na skrzyżowaniu ulic Katowickiej, Korfantego i Misjonarzy Oblatów w Katowicach) oraz z udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków (w siedzibie Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach).

W ostatnim dniu zawodów uczestnicy musieli zmierzyć się z testem wiedzy oraz wykazać się na strzelnicy.

Na czwartym miejscu tej rywalizacji uplasował się funkcjonariusz policji z Mysłowic, który na co dzień pracuje w Wydziale Ruchu Drogowego, mł. asp. Juliusz Przewłocki.