Refreny popularnej, rozrywkowej muzyki płynęły wprost ze Słupnej w każdą stronę miasta. Wystartowały Dni Mysłowic, a pierwszy z nich minął mysłowiczanom koncertowo. O dobrą zabawę zadbali Holly Blue, Kamil Kubas i Rafał Brzozowski, a gwiazdą tego wieczoru była Sarsa.

Mysłowiczanie mieli wielki apetyt na dobrą zabawę, ale i na smakołyki, jakie serwowano im tego dnia w miasteczku Food Trucków. Pogoda nie rozpieszczała, więc chrupiące frytki i gorące hamburgery miały wzięcie. Kalorie się przydały, ponieważ refreny popularnych piosenek zachęcały do energicznej zabawy tuż pod sceną.

Na początek uwagę publiczności zajęła doskonale znana mysłowiczanom Holly Blue, po niej scenę przejął Kamil Kubas, który zaserwował uczestnikom wiele coverów popularnych utworów. Emocje od początku były fantastyczne, ale pod wpływem solidnej dawki muzyki humory stawały coraz lepsze. Gdy Rafał Brzozowski przejął scenę, publiczność była więc już gotowa do śpiewania popularnych piosenek razem z muzykiem, a później także z gwiazdą wieczoru – Sarsą. By usłyszeć jej hity, do Mysłowic zjechali fani także z ościennych miast.

Tego dnia nie zabrakło także darmowych gadżetów, a jednym z ważniejszych momentów było wręczenie nagród z tegorocznej edycji loterii „Z PIT-em w drogę po nagrodę”. Maluchy tradycyjnie spędzały natomiast czas na dmuchańcach.

Kolejny dzień wspólnego świętowania już jutro. W sobotę (23.06) mysłowiczanie spotkają się na Promenadzie, gdzie od godziny 13:30 rusza V Piknik Historyczny. Przedtem, o 10:00 odbędzie się uroczysta msza św. w intencji Miasta i jego Mieszkańców w Kapliczce św. Jana Chrzciciela oraz przemarsz z Rynku na Promenadę.

Na sobotnie spotkanie zaplanowano takie atrakcje jak prezentacja strojów z konkursu na najciekawsze przebranie oraz jego rozstrzygnięcie, pokaz ptaków drapieżnych i sów czy występ „Grzegorz Heromiński – Kingsajz z Mysłowic i jego przygody w Ameryce”. Najbardziej ciekawscy uczestnicy będą mogli wybrać się w podróż ciuchcią czy spróbować zdobyć certyfikat z wiedzy o historii miasta. Na miejscu odbędą się także warsztaty „Zrób pocztówkę z Mysłowic”. Zapraszamy do wspólnego świętowania!