Mysłowiczanie sprzeciwiający się górniczej eksploatacji pod Brzezinką i Kosztowami wyszli na ulicę, a dokładniej na przejście dla pieszych, blokując przejazd pojazdom. Protestowali przeciwko planom fedrowania, jakie wobec mysłowickich złóż mają Tauron Wydobycie oraz spółka Brzezinka.
Protest mieszkańców obawiających się o skutki fedrowania pod południowymi dzielnicami miasta rozpoczął się o godzinie 17:00. Pikieta miała miejsce na przejściu dla pieszych zlokalizowanym na ulicy Brzezińskiej, tuż koło ronda przy halach logistycznych. Protest mieszkańców spowodował spore utrudnienia w ruchu.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












