fot. KMP Mysłowice

Profesjonalne działania policjantów wydziału kryminalnego pozwoliły na błyskawiczne odzyskanie 2 rowerów skradzionych w ubiegłym tygodniu w Mysłowicach i jednego skradzionego w maju w Tychach. Do sprawy zatrzymali znaną z wcześniejszych kradzieży 41-letnią kobietę. Rowery wróciły już do prawowitych właścicieli, a kobieta usłyszała zarzut kradzieży w warunkach recydywy za co grozić jej może 7,5 roku więzienia.

W ubiegłym tygodniu w naszym mieście doszło do kradzieży 2 jednośladów. Podjęte przez mysłowickich kryminalnych działania pozwoliły na ich błyskawiczne odzyskanie. Wykonana praca operacyjna doprowadziła policjantów do lombardu i targowisk w Katowicach, gdzie złodziej spieniężył rowery. Stróże prawa odzyskali 2 jednoślady skradzione w Mysłowicach i jeden z terenu Tychów. Łączna wartość odzyskanych rowerów to ponad 6 tys. złotych.

Policjanci szybko ustalili także podejrzaną o te kradzieże, pomimo podawania przez nią fałszywych danych podczas transakcji sprzedaży. Okazała się nią notowana wcześniej 41-letnia kobieta. Kradzieży tych dopuściła się w warunkach powrotu do przestępstwa, czyli tzw. recydywy, dlatego grozi jej do 7,5 roku więzienia.

Rowery wróciły już do właścicieli, a my apelujemy do Państwa o właściwe zabezpieczenie swoich jednośladów przed kradzieżą.

Źródło: KMP Mysłowice