Od 1 lipca wszyscy mieszkańcy, którzy latem pozostają w Mysłowicach, mogą korzystać z atrakcji, jakie przygotował dla nich Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Ruszył już pierwszy turnus sportowych półkolonii dla dzieci (więcej na ten temat tutaj). Kolejny odbędzie się pod koniec sierpnia.

– W pierwszym tygodniu lipca oraz w ostatnim tygodniu sierpnia dzieci mają do dyspozycji naszych przewodników, nauczycieli, instruktorów sportowych. I tak naprawdę przez ten okres tygodnia na pewno będzie co robić, na pewno będą grali w wiele gier, będzie instruktaż z pierwszej pomocy – opowiada Karol Pawlik, dyrektor MOSiR-u.

Ciekawą propozycją dla starszych mieszkańców są sobotnie poranki z fitnessem na trawie w Parku Słupna.

– Nie dość, że będzie można rano poćwiczyć z instruktorem fitness, to jeszcze będzie można zjeść ekologicznie – mówi Karol Pawlik.

Tradycją wakacji z MOSiR-em są także wycieczki.

– Oczywiście są również przewidziane wyjazdy do aquaparków w Rudzie Śląskiej i w Tychach, są spływy kajakowe – wylicza Karol Pawlik.

Dla tych, którzy w wakacje potrzebują wytchnienia na leżaku przy dobrym filmie, placówka przygotowuje seanse filmowe pod gołym niebem.

– Będą atrakcyjne filmy. Jesteśmy teraz w trakcie już ostatecznych wyborów co do repertuaru – zapewnia Karol Pawlik.

Jak widać, lato z MOSiR-em to propozycje nie tylko dla najmłodszych, ale także dla starszych mieszkańców. Wśród nich należy jeszcze wymienić mistrzostwa Mysłowic w siatkówce plażowej czy weekendowe animacje z harcerzami w Parku Słupna.

– Zapraszam bardzo serdecznie wszystkich mieszkańców Mysłowic: dzieci i osoby starsze do korzystania z wszystkich aktywności, które organizuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mysłowicach – mówi Karol Pawlik.

O wszystkich atrakcjach lata z MOSiR-em będziecie mogli przeczytać na bieżąco u nas, jak również na stronie internetowej placówki. Więcej: tutaj i na plakacie poniżej.