15 lipca na Górnym Śląsku obchodzony jest Dzień Ślonskij Fany. By tego dnia także na ulicach Mysłowic zawisły flagi regionu, europoseł Marek Plura przekazał prezydentowi Mysłowic kilkadziesiąt flag w śląskich barwach.
Przekazanie flag odbyło się w galerii M2 Mysłowickiego Ośrodka Kultury. W spotkaniu europosła Marka Plury oraz prezydenta Edwarda Lasoka uczestniczyli m.in. prezes Związku Górnośląskiego Grzegorz Franki, członkowie Śląskiej Ferajny Mirella Dąbek i Peter Langer.
Święto śląskiej flagi ma nawiązywać do daty uchwalenia ustawy konstytucyjnej Sejmu Ustawodawczego z 1920 r., w której ujęto ustanawiający przedwojenną autonomię regionu Statut Organiczny Województwa Śląskiego.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












