Ci absolwenci, którym nie udało się uporać z zadaniami maturalnymi z jednego przedmiotu, mogli skorzystać z terminu poprawkowego. / fot.arch.itvm

Choć już od ponad miesiąca mają wakacje, dopiero teraz mogą odetchnąć i w pełni cieszyć się latem – a przynajmniej ci, którzy dobrze spisali się na majowych egzaminach. Mowa oczywiście o tegorocznych maturzystach. Spośród 225 abiturientów w Mysłowicach egzamin dojrzałości zdało 196 osób.

76,86% – taką zdawalność osiągnęły łącznie mysłowickie szkoły ponadgimnazjalne. To nieco mniej niż średnia województwa czy kraju. Na Śląsku zdać maturę udało się w sumie 79,06% uczniów, na skalę Polski wynik ten wyniósł odrobinę więcej – 79,9%.

Różnica pomiędzy maturzystami w mysłowickich liceach i technikach była spora. Egzamin dojrzałości zdało 86,53% licealistów, natomiast spośród piszących go uczniów techników wystarczająco dobrze poszło 46,77% abiturientów. Dla tych, którym noga powinęła się na jednym egzaminie obowiązkowym, jest jeszcze nadzieja – poprawki będą odbywać się w sierpniu.