Policjanci mysłowickiej komendy przeprowadzili kolejną prelekcję w ramach kampanii “Kręci mnie bezpieczeństwo… w wakacje”. Miejscem prelekcji była Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 5 w Mysłowicach, a uczestnikami dzieci ze Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym “Radość” oraz Świetlicy Młodzieżowej “U Świętej Faustyny”. Policjanci w szczególności skupili się na promowaniu bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku.

– Policjanci mysłowickiej komendy przeprowadzili kolejną prelekcję nt. bezpieczeństwa podczas trwających właśnie wakacji. Uczestnikami prelekcji, która odbyła się w filli nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej były dzieci ze Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym “Radość” w Mysłowicach oraz Świetlicy Młodzieżowej “U Świętej Faustyny”, działającej przy parafii Świętego Krzyża w Mysłowicach. Głównym tematem tych spotkań jest oczywiście bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku – informuje sierż Damian Sokołowski z KMP w Mysłowicach. 

Mundurowi przeprowadzili pouczającą pogadankę na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą, zabaw na podwórku oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzieci dowiedziały się, jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą, czego nie wolno robić na drodze, jak prawidłowo należy przechodzić przez przejście dla pieszych i którą stroną drogi iść, gdy nie ma chodnika. Bardzo istotną kwestią było także uświadomienie jak ważną rolę odgrywają odblaski, dzięki którym kierowca już z daleka może zauważyć pieszego.

Stróże prawa pokazali również dzieciom jak ochronić się przed atakiem psa przybierając postawę tzw. “żółwika” i przypomnieli maluchom, aby nie ufały obcym, nie przyjmowały od nich prezentów, ani nigdzie z nimi nie odchodziły.

Na zakończenie prelekcji uczestnicy otrzymali odblaski dla poprawy ich bezpieczeństwa na drodze. Spotkanie z mundurowymi odbyło się w ramach działań „Kręci mnie bezpieczeństwo… w wakacje”.