fot. arch. ITVM

Schronisko dla bezdomnych zwierząt przy ul. Sosnowieckiej po raz kolejny zaprasza na dzień otwarty. To doskonała okazja, by spotkać się z przebywającymi tam czworonogami, zabrać je na spacer oraz wesprzeć przytulisko. Święto mysłowickich bezdomniaków rozpocznie się w sobotę 13 lipca o godz. 11.

Do tej pory obowiązywały zapisy na spacerki z psiakami podczas dnia otwartego. Tym razem będzie inaczej.

– Wystarczy przyjść w sobotę i zgłosić nam chęć wyprowadzenia pieska. Wszystkie psiaki, które wyprowadzać można, będą tego dnia przygotowane do spacerów. Z częścią naszych podopiecznych będzie można także spędzić czas na wybiegu – mówi Karolina Paszek, nowy kierownik mysłowickiego schroniska.

Otwarta będzie również kociarnia. Ponadto pracownicy schroniska i wolontariusze zaplanowali mnóstwo atrakcji.

– Będą domowej roboty wypieki, będzie można zasięgnąć porady behawiorysty. Chętnie opowiemy też mysłowiczanom o tym, jak zostać u nas wolontariuszem czy jakie są warunki adopcji, także tej wirtualnej – wylicza Karolina Paszek.

Tradycyjnie już każdy, kto tego dnia przyjdzie na Sosnowiecką 16, będzie mógł nie tylko zobaczyć, jak mysłowickie schronisko wygląda „od kuchni”, ale także je wspomóc. Na stacjonarnym bazarku w zamian za darowiznę pieniężną będzie można nabyć książki, odzież, biżuterię, dekoracje do domu i inne fanty.

– Nie ukrywamy, że zbieramy środki na metamorfozę naszego schroniska. Co prawda za jakiś czas będziemy przenosić się w nowe miejsce, więc o wielkich remontach nie myślimy, ale chcemy, by do tej pory naszym zwierzakom żyło się tu dobrze. Ma być kolorowo, czysto, przytulnie – mówi Karolina Paszek.

Mieszkańcy chętnie odwiedzają mysłowickie schronisko podczas dni otwartych, zawsze przynosząc ze sobą liczne podarki. Co w tej chwili jest najbardziej potrzebne czworonogom?

– Zdecydowanie ręczniki i koce, a także obroże, takie mocniejsze i grubsze, oraz szelki dla większych psów – informuje Karolina Paszek.

Ciągle można też przynosić do schroniska karmę, np. taką wysokowartościową firmy Brit, która bardzo służy zdrowiu zwierzaków, lub specjalistyczną karmę Royal Canin Gastro Intestinal.