źródło: makeup.pl

Lato to pora roku najbogatsza w różnego rodzaju festiwale muzyczne. Wypada pojawić się chociaż na jednym i poczuć specyficzny radosny klimat. Oprócz dobrego humoru warto wystroić się w barwną stylizację. Brokat, cekiny, frędzle, pompony – mile widziane! A makijaż? Powinien… rzucać się w oczy.

Główna zasada: ma być nowocześnie i kolorowo. Spokojny make-up pozostaw na co dzień do pracy lub na uczelnię. Ulubione koncerty wśród znajomych to idealna okazja, żeby nieco zaszaleć. Na powiekach zamiast kunsztownego smokey eyes w wakacje królują intensywne plamy, bez żadnego cieniowania. Najmodniejsze barwy to różowy, pomarańczowy, zielony, niebieski, fioletowy. Konkurencją dla tej techniki jest ponadczasowa kreska eyelinerem – ale nie zwykła jaskółka, tylko graficzna wariacja na temat. Co jest najważniejsze? Jeśli postawisz akcent na oczy, niech usta będą bardziej stonowane.

Graficzne linie – hit lata 2019

Zwykła czarna kreska lekko uniesiona przy zewnętrznym kąciku oka to klasyka, która nie ma sobie równych. Chyba że zależy Ci na festiwalowej metamorfozie – tutaj im bardziej odważnie, tym lepiej. Kształt linii powinien być więc innowacyjny, graficzny albo wręcz geometryczny. Wyraźnie i grubo obrysowane oko to jest to!

Żeby było niebanalnie, zamień czerń na kolor. Teraz na każdym kroku dostaniesz ciekawe eyelinery (np. tutaj) w tęczowych odcieniach, neonowe, metaliczne, holograficzne, brokatowe. Gorącym trendem jest również… biel, która w tym sezonie pojawia się już nie tylko na linii wodnej, lecz także na górnej powiece. Taka opcja będzie idealnie pasować na przykład do nieco romantycznych w charakterze stylizacji boho.

Kreska XXL

Gdy tylko lekko podkreślisz oko wzdłuż rzęs, na wielkim festiwalu nikt tego nie zauważy. Musi być mocno i wyraziście. To już nie linia, a dosłownie krecha, nawet taka szeroka na centymetr! Może być prosta, poprowadzona w dół, w górę, niewychodząca za powiekę, sięgająca aż pod brwi. Przypominająca kształtem prostokąt, zygzakowata albo w formie… kropek. Czerń będzie w takiej sytuacji najbardziej intrygująca, ale równie dobrze zaprezentują się takie odcienie, jak granat czy grafit. W szalonej wersji warto uzupełnić efekt na przykład silnie czerwonym pigmentem.

Look zwieńcz ultramodnymi naklejkami do twarzy, które ułożone w etniczny bądź kwiatowy wzór i pięknie mieniące się w świetle uczynią z Ciebie prawdziwą gwiazdę.

Tekst: Dagmara Deska