Przypadające 24 lipca Święto Policji w tym roku ma wyjątkowy charakter: upamiętnia powołanie w 1919 r. polskiej Policji Państwowej. Mysłowiccy mundurowi świętowali te dwie ważne daty we wtorek 16 lipca. Uroczysta zbiórka była także okazją do przyznania nagród i awansów.

– Dla każdego policjanta jest to dzień szczególny, zwłaszcza dla policjantów, którzy tego dnia otrzymują wyróżnienia bądź mianowania na wyższe stopnie służbowe. To jest wyróżnienie dla tych policjantów za ich ciężką pracę, za służbę dla społeczeństwa, za trud włożony w zapewnienie bezpieczeństwa dla mieszkańców naszego miasta – mówi st. sierż. Damian Sokołowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach.

Awanse i wyróżnienia wręczali stróżom prawa m.in. szef śląskiej Policji nadinsp. Krzysztof Justyński, komendant mysłowickiej jednostki nadkom. Dariusz Koniak czy prezydent Dariusz Wójtowicz.

– W naszej jednostce w tym roku 46 policjantów otrzymało mianowania na wyższy stopień służbowy, 3 policjantów zostało wyróżnionych odznakami za zasługi w służbie, tak że bardzo ważne wydarzenie dla nas, dla Policji i dla całej jednostki garnizonu śląskiego – relacjonuje Sokołowski.

Wojewódzkie obchody Święta Policji zaplanowane są na 21 lipca. W Katowicach swoje wyróżnienia odbierze część mysłowickich mundurowych, w tym nadkom. Dariusz Koniak, Komendant Miejski Policji w Mysłowicach, który uzyskał awans na stopień podinspektora.