Od samego poranka, w piątek (20.07) policjanci mysłowickiej drogówki prowadzą działania „Prędkość”. Przez kilkanaście godzin mundurowi kontrolować będą to, czy kierowcy stosują się do ograniczeń prędkości. Akcja ma poprawić bezpieczeństwo w ruchu drogowym.
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP Mysłowice od wczesnych godzin porannych prowadzą działania w ramach ogólnopolskiej akcji „Prędkość”.
Mundurowi będą kontrolować prędkość, z jaką poruszają się kierowcy w różnych miejscach na terenie miasta – w szczególności tam, gdzie dochodzi często do zdarzeń drogowych oraz w miejscach, gdzie najczęściej kierowcy popełniają tego typu wykroczenia.
-Celem tych działań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnie w zakresie przestrzegania przepisów dotyczących prędkości. Policjanci będą również uświadamiać kierowców jakie niebezpieczeństwo niesie za sobą zbyt szybka jazda – mówi mł. asp. Dawid Szlachetka.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












