W ciągu trzech dni drogowcy z firmy SKANSKA odnowili jezdnię na ulicy Krakowskiej. Ich działania polegały na sfrezowaniu istniejącej powierzchni asfaltowej i położeniu nowej warstwy wyrównawczej oraz ścieralnej na odcinku od torów tramwajowych do mostu przy ul. Strumieńskiego.
Odnowienie nawierzchni na ul. Krakowskiej to dopiero początek remontów DK79 i DW934. W kolejny weekend drogowcy z firmy SKANSKA pojawią się na ul. Katowickiej, tam remontowi zostanie poddany odcinek od skrzyżowania z ul. Bończyka aż do granicy z Katowicami. W przypadku tych prac droga nie zostanie całkowicie zamknięta, a ruch będzie odbywać się wahadłowo. Utrudnienia dotyczą odcinka od ul. Ks. Norberta Bończyka do granicy miasta Mysłowice. Prace prowadzone będą od godzin porannych dnia 23 lipca br. (środa) do 1 sierpnia br. (piątek). Zalecany objazd: ul. Bończyka w Mysłowicach oraz ulice Oswobodzenia i Lwowska w Katowicach.

 
krakowska1

W kolejnych etapach wyremontowane zostaną fragmenty od ul. Mikołowskiej do zatoki autobusowej za ul. Mickiewicza, od ul. Wiśniowej do ul. Brzęczkowickiej oraz przy skrzyżowaniu z ul. Saperów Śląskich oraz od ul. Dworcowej w kierunku ul. Nowochrzanowskiej.

krakowska2

Przetarg na remont DK79 i DW934 wygrała firma SKANSKA S.A. kwotą blisko 1,6 mln zł.