„O polskość śląska trzeba było walczyć” – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mysłowickimi harcerzami. Spotkanie odbyło się w ramach obchodów 95-lecia Hufca ZHP Mysłowice im. „Bojowników o Polskość Śląską”.

W niedzielę 20 lipca premier RP Mateusz Morawiecki wraz z władzami wojewódzkimi: Wojewodą Śląskim Jarosławem Wieczorkiem oraz Marszałkiem Województwa Śląskiego Jakubem Chełstowskim spotkali się z mysłowickimi harcerzami oraz przedstawicielami samorządu. Wydarzenie odbyło się w Mysłowickim Ośrodku Kultury przy ulicy Grunwaldzkiej. Przywitali ich prezydent Dariusz Wójtowicz oraz komendant Hufca ZHP Marzena Drobiec.

– Mamy tą niepodległość i polskość chronić, dbać o nią, szanować, rozwijać ją i wiem, że świetnie to robicie właśnie w ramach Związku Harcerstwa Polskiego – powiedział Mateusz Morawiecki, premier RP.

Na zakończenie spotkania premier podziękował harcerzom, że kontynuują i rozwijają piękne harcerskie tradycje.

– W harcerskim kręgu była dbałość o najważniejsze wartości, drugiego człowieka, sprawy społeczno-patriotyczne i bardzo dziękuję wszystkim Wam za to, że właśnie pielęgnujecie te wartości łącznie z tymi pięknymi aspektami życia harcerskiego, czyli pewnie ogniska, piosenki różnego rodzaju i gitara. Dziękuję te, że trwacie, że jesteście przy tych wspaniałych zasadach, bo to tworzy taką niezwykle wartościową tkankę społeczną – dodaje premier.

Podczas spotkania Mateusz Morawiecki również zapowiedział swój udział 14 sierpnia podczas obchodów 100-lecia wybuchu I powstania śląskiego.