fot. arch.itvm.pl

Za sprawą widowiskowych pokazów ratownictwa wodnego z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu będą chcieli zwrócić uwagę na bezpieczeństwo nad wodą. Ostatniego dnia lipca mysłowickie służby mundurowe zapraszają mysłowiczan do Parku Słupna, gdzie zaprezentują sztukę ratownictwa wodnego oraz podzielą się garścią ratujących życie informacji.

Pokazy rekreacyjno-edukacyjne w ramach kampanii społecznej “Kręci mnie bezpieczenstwo nad wodą” odbędą się we wtorek 31 lipca w Parku Słupna. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11:00 od symulacji akcji ratownictwa wodnego w wykonaniu strażaków Państwowej Straży Pożarnej z Mysłowic. O profilaktyce nad wodą opowiedza natomiast nie tylko strażacy, ale także policjanci oraz ratownicy WOPR.

Dla wszystkich

Jak wygląda akcja ratowania tonącej osoby WOPR zaprezentuje o godzinie 12:00. Mysłowiczanie, którzy tego dnia odwiedzą Park Słupna będą mieli okazję ponadto zobaczyć z bliska jak wygląda sprzęt, wykorzystywany przez służby w ratownictwie wodnym.

Tego dnia na dzieci czekać będą także popularne już wśród najmłodszych atrakcje Parku Słupna: park linowy, dmuchana zjeżdżalnia, kule wodne i łódeczki. Ciekawe zabawy i gry przeprowadzą instruktorzy z Mysłowickiego Ośrodka Kultury.

Niepokojące statystyki

To, że ciągle warto prowadzić edukację o bezpieczeństwie nad wodą świadczą statystyki. Tylko w zeszłym roku w Polsce utonęło 449 osób. Do utonięć najczęściej dochodzi w jeziorach i rzekach. Pod wodą najczęściej giną dorośli.