zdjęcie ilustracyjne/ fot.policja.gov.pl

“Smog” to działania, których celem jest zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i emisję spalin do atmosfery. Policjanci będą eliminować z ruchu drogowego pojazdy niesprawne technicznie. Działania mają charakter ogólnopolski i potrwają do późnych godzin wieczornych.

– Dziś na terenie całego kraju, w tym również w Mysłowicach, od godziny 6.00 policjanci ruchu drogowego prowadzą wzmożone działania pod kryptonimem “smog”. Stróże prawa będą reagowali na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów. Działania te pozwolą na wyeliminowanie z ruchu drogowego pojazdów niesprawnych technicznie, a w szczególności emitujących nadmierne ilości spalin – informuje sierż. Damian Sokołowski, oficer prasowy mysłowickiej policji

Prowadzone działania będą miały również charakter edukacyjny. Policjanci będą przypominali kierującym, że dający się we znaki smog to nie tylko „zasługa” kominów fabryk i słabej jakości paliwa opałowego domów jednorodzinnych, ale także niesprawnych technicznie pojazdów i złej jakości ich spalin.