fot.arch.itvm

W ruch pójdą akwarele, plastry drewna i tamborki, a efektem będą unikatowe, kwitnące dzieła sztuki! “Botanika na warsztat” to tytuł nowego cyklu artystycznych spotkań, na jaki zapraszają mysłowiczan Fiou Fiou – studio kreatywne & blog oraz Amarantus Sklep i Kawiarnia.

Trzy różne techniki, trzy warsztatowe spotkania i wspólny mianownik – motywy botaniczne. Jeżeli drzemie w Tobie artystyczna dusza, to niezależnie od tego, czy umiesz już świetnie operować pędzlem, czy może twoja plastyczna kariera zakończyła się w szkole, to propozycja dla Ciebie! Swoim głęboko skrytym pokładom kreatywności będziesz mógł dać upust na kilka różnych sposobów:

1 września w Amarantusie odbędą się warsztaty z malowania botanicznych, akwarelowych plakatów. To okazja do poznania techniki i niezbędnych narzędzi, ale także do poddania się po prostu twórczemu relaksowi w sympatycznym gronie.

8 września uczestnicy zajmą się malowaniem botanicznych wspaniałości na plastrach drewna. Zanim do tego dojdzie, poznają jednak podstawy techniki z wykorzystaniem farb akrylowych oraz kompozycji i specyfikę malowania na drewnie.

21 września na stole Amarantusa wylądują natomiast igły, mulina, płótna i tamborki. Uczestnicy spędzą kilka kwadransów na nabywaniu czy doskonaleniu hafciarskich umiejętności.

Podobnie jak w poprzednich warsztatach, z których fotorelację możecie zobaczyć m.in. tutaj: Fiou Fiou i akwarelowe plakaty w Amarantusie. Za nami warsztaty „Ars Botanica”, i tym razem atmosfera będzie kameralna i warto pospieszyć się z zapisami. Na każde spotkanie obowiązuje limit miejsc w ilości 10 osób. Koszt udziału to 45 zł, cena zawiera wszystkie niezbędne materiały.