W czwartek, 23 sierpnia policjanci mysłowickiej drogówki prowadzą działania pod kryptonimem „Bezpieczne skrzyżowanie”. Uwaga mundurowych skierowana będzie na naruszenia przepisów ruchu drogowego w rejonie skrzyżowań i tam, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych.
– Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa w rejonie skrzyżowań na terenie miasta. Mundurowi będą obserwować skrzyżowania oraz miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych – mówi sierż. Damian Sokołowski z mysłowickiej policji
Zasadniczym celem takich działań jest przede wszystkim ograniczenie oraz w miarę możliwości wyeliminowanie zdarzeń drogowych w rejonie skrzyżowań, a także zapobieganie popełnianiu wykroczeń. Policjanci będą także edukować i promować właściwe postawy wśród kierujących pojazdami silnikowymi, rowerzystów i pieszych w zakresie dbania o bezpieczeństwo własne oraz innych użytkowników dróg.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












