Park Słupna ponownie zabrzmi rytmami reggae by poruszyć serca publiczności. W pierwszą sobotę września zorganizowany zostanie tam charytatywny koncert MyPomagamy, podczas którego odbędzie się zbiórka pieniędzy na rzecz dwuletniej mysłowiczanki Oli, zmagającej się z rdzeniowym zanikiem mięśni SMA. Poza koncertem odbędzie się bieg, mysłowiczanie mogą też liczyć na wyjątkowe atrakcje – m.in. balon, który wyniesie ich do nieba, czy loterię z atrakcyjnymi nagrodami.

W kwietniu Ola skończyła 2 latka. Od piątego miesiąca życia mała mysłowiczanka choruje na rdzeniowy zanik mięśni SMA. To rzadka choroba genetyczna, która przejawia się postępującą utratą funkcji mięśniowych. W Polsce choruje na nią 400-800 osób. Koncert charytatywny dla Oli organizuje stowarzyszenie MyToMysłowice przy wsparciu miasta Mysłowice.

– Ola jest dzieckiem, które potrafi czerpać z życia radość i które tę radość potrafi również dawać – jest bardzo towarzyska i inteligentna, niestety choroba nie pozwala jej chodzić ani stabilnie siedzieć. Ze względu na ograniczoną możliwość samodzielnego poruszania się, Ola wymaga całodobowej opieki. Celem koncertu jest pomoc przy zakupie specjalistycznego wózka elektrycznego, który zwiększy niezależność Oli i umożliwi jej na przykład kontakty z rówieśnikami – mówi Magdalena Parzuch Szymanek, jedna z organizatorek wydarzenia

Najpierw bieg, potem koncert

Koncert poprzedzi bieg charytatywny #MyPomagamyOli, organizowany przy współudziale stowarzyszania Truchtacz. Uczestnicy będą rywalizować w czterech kategoriach: 9-10 lat, 11-15 lat, 16+ lat oraz nordic walking. Wpisowe to dowolny datek do puszki. Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal. Biuro zawodów będzie czynne od godz. 13:30, start biegów o godz. 14:45.

W rytmach reggae

Muzyka w Parku Słupna zabrzmi od godziny 16:30, po oficjalnym otwarciu imprezy oraz nagrodzeniu zwycięzców biegów. Na scenie pojawią się tacy artyści jak Aaron McCoy, Dawid Albaaj & Krystian K-Jah, Tamika & Krystian K-Jah, Beniamin.

Aaron McCoy

Urodzony w Newport News, w rodzinie z głębokimi tradycjami muzycznymi, zaczął sam pisać piosenki w wieku lat 8, a uczyć się gry na pianinie jako dwunastolatek. Na jego twórczość wpływ mieli tacy artyści, jak Stevie Wonder, Rachelle Ferrell i Jamie Cullum, ale skomponował kilka kawałków, tworząc własne wyluzowane, kameralne brzmienie z fortepianem i głosem. Opisuje swój styl jako “R&B z odcieniami jazzu”.

Dawid Albaaj aka David D’light

Pochodzący z Gdańska kompozytor oraz autor tekstów. Ostatnie lata spędził w Sztokholmie, gdzie m.in. rozwijał swoją muzyczną pasję, czego efektem był wydany singiel “Your Style”, za którego produkcję odpowiada Don Paco. Zawsze uśmiechnięty, z pozytywnym podejściem do życia, co odzwierciedla się w jego tekstach. Po powrocie do Polski nawiązał współpracę z Krystianem “K-Jah” Walczakiem, czego efektem był numer “Righteousness”, który ukazał się na składance “Sweet Love Riddim” dołączonej do magazynu Free Colours. W międzyczasie wystartował w konkursie Discovered By Good Time Radio, gdzie zajął zaszczytne, trzecie miejsce. Artysta pojawił się na scenie u boku Kamila Bednarka, Vavamuffin, czy Mesajah, z którym wystąpił podczas kwalifikacji do konkursu “Przebojowe Duety”. Obecnie Dawid pracuje nad swoim materiałem, koncertując w SoundSystemowym Duecie z Radosławem Kobusem aka DubRadix.

Krystian “K-Jah” Walczak

Producent, DJ, muzyk oraz realizator dźwięku. Od najmłodszych lat inspirowała go szeroko pojęta muzyka Reggae/Dub/Roots. W 2002 roku pod szyldem K-Jah Positive SoundSystem rozpoczął swą muzyczną przygodę grając w klubach oraz na festiwalach w całym kraju. W 2008 roku powołał wraz z Dawidem Portaszem (Jafia Namuel) projekt RASTASIZE, który jako pierwszy w historii polskiej fonografii nagrał swój debiutancki album “DAY BY DAY” w legendarnym studio Bob’a Marley’a TUFF GONG w Kingston na Jamajce.

Tamika

Genialna wokalistka soul&reggae, znana zarówno z chórków Gentelmana, jak i kariery solowej. Urodziła się i wychowała z czworgiem rodzeństwa w stanie Virginia w USA. W 2002 r. po przeprowadzce do Niemiec stała się chórzystką Gentlemana. Jej kariera nabierała rozmachu. Występując z Gentlemanem rozwijała także karierę solową, współpracując z różnymi artystami – jej głos usłyszymy na albumie „Tough Enough” The Far East Band, w projekcie Sisters, czy na własnym EP „Good Days”. Jej debiutancki album „Piece of Mind” (2012) jest solidnym lirycznym przekazem umiejscowionym w kontekście współczesnej korzennej muzyki, pięknych melodii i troski o każdy szczegół.

Beniamin

Formacja powstała w wyniku transformacji grupy Roots Rockets w 2016 r. w Andrychowie. Zespół prezentuje szeroko rozumianą muzykę rockową z elementami reggae i funku. Zespół zagrał ponad 300 koncertów w Polsce oraz za granicą, w tym na największych polskich festiwalach jak Przystanek Woodstock, Jarocin Festiwal, Ostróda Reggae Festival, Reeagenwalde, Reggae Nad Wartą, Reggae Na Piaskach, czy Winter Reggae w Gliwicach.

Nie tylko muzyka

Poza biegiem i koncertem na gości, którzy w pierwszą sobotę września odwiedzą Park Słupna czekać będą liczne atrakcje, a coś dla siebie znajdą zarówno mniejsi jak i więksi mysłowiczanie.

Organizatorzy przewidzieli: organizację loterii fantowej, możliwość przejażdżki na motocyklu z grupą Motocyklowych Mysłowic, wzniesienie się w niebo balonem, próbę sił na strzelnicy, a także dmuchańce, animacje dla najmłodszych i stoisko z cukrową watą.