fot.pixabay

Już w najbliższą niedzielę nad Parkiem Słupna uniosą się chmury kolorowych proszków! W ten widowiskowy sposób Mysłowice pożegnają wakacje. Jeśli chcesz przypomnieć sobie, dlaczego bezkarne brudzenie się przynosi dzieciom tyle frajdy, koniecznie wpadnij na Eksplozję kolorów!

– To pierwsza tego typu, kolorowa impreza w Mysłowicach. Cieszę się, że właśnie w Parku Słupna mieszkańcy spotkają się, żeby pożegnać wakacje wspólną zabawą przy muzyce. Jestem pewien, że eksplozja kolorów, tak popularna ostatnio na różnych imprezach, będzie dla nich prawdziwą frajdą – mówi Paweł Gawęda, wicedyrektor MOSiR.

Najpierw rowerowy rajd

Pożegnanie lata rozpocznie się rowerowym rajdem. Śmiałkowie będą mogli zmierzyć się z 23 kilometrowym odcinkiem trasy wiodącej przez ulice Mysłowic. Zawodnicy wyruszą z placu przy „byłym czołgu”, w sąsiedztwie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 1, start punktualnie o godzinie 12:00. Więcej dowiecie się na temat rajdu klikając TUTAJ.

Chmury koloru nad Parkiem Słupna

W miejscu finiszu rodzinnego rajdu, czyli Parku Słupna, o godzinie 15:00 czekać będzie druga część imprezy – Eksplozja Kolorów w Mysłowicach 2018! czyli coraz bardziej popularna zabawa polegająca na wyrzucaniu w górę przez tłum ludzi różnokolorowych proszków. Imprezy z kolorami w roli głównej nawiązują do hinduskiego święta Holi. Zabawa jest tym lepsza i bardziej widowiskowa, im więcej uczestników bierze w niej udział.

Wyrzuty proszków zaplanowano na cztery pełne godziny, odbędą się kolejno o 16:00, 17:00, 18:00 i 19:00. Nie zabraknie dawki dobrej muzyki, którą zaserwuje didżej, a o dobrą zabawę zatroszczy się wodzirej. Przewidziano też animacje dla najmłodszych, którzy darmo będą mogli skorzystać z atrakcji Parku Słupna – parku linowego, dmuchańca, łódeczek czy basenów. Na imprezę obowiązuje wstęp wolny, a kolory Holi będzie można zakupić na miejscu.