Lada dzień nastąpi zakończenie budowy nowych boisk przy zespole szkół w dzielnicy Bończyk. Z obiektów będzie mogła korzystać młodzież – uczniowie tamtejszych szkół, jak i dzieci i młodzież z osiedla. Boiska powstały dzięki dofinansowaniu w wysokości ponad 116 tys., jakie pozyskał magistrat.
Na miejscu istniejącego boiska trawiastego powstaje wypełnione piaskiem boisko do gry w siatkówkę plażową oraz skocznia do skoku w dal. Ponadto powstaje poliuretanowy rozbieg do skoczni z pełnym wyposażeniem. W ramach inwestycji wybudowane zostały również chodniki oraz schody łączące oba boiska.
Mysłowice otrzymały dofinansowanie w kwocie ponad 116 tys. zł do budowy boisk przy Gimnazjum nr 1. Pełna wartość budowy to ponad 350 tys. zł.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












