Resocjalizacja to nie tylko spotkania z psychologami czy warsztaty pomagające odnaleźć się na rynku pracy po odbyciu kary w areszcie. Jednym z pomysłów na uwrażliwienie więźniów tutejszej jednostki penitencjarnej była wystawa nt. doświadczeń byłych więźniów obozu KL Auschwitz.
Wystawa stała w murach aresztu w dniach 17-20 sierpnia. Za jej sprawą osadzeni mieli możliwość dowiedzieć się o istnieniu legalnej i nielegalnej działalności artystycznej więźniów KL Auschwitz, funkcji jaką pełniła sztuka w ich życiu, zarówno w trakcie ich pobytu w obozie jak i po wyzwoleniu.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)















