fot.KMP Mysłowice

7 września zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XI Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”. Po zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce zajął sierż. szt. Kamil Przewieźlik z komendy w Cieszynie, a na drugim uplasował się st. sierż. Adrian Piechulski z komendy w Zawierciu. Najlepszym kierownikiem dzielnicowych został natomiast asp. sztab. Przemysław Dąbrowski z komendy w Mysłowicach.

Od środy trwały zmagania w wojewódzkim etapie XI Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”. Uczestnicy w ich trakcie musieli wykazać się m.in. umiejętnościami praktycznymi podczas specjalnie zaaranżowanych scenek, zaprezentować strzeleckie umiejętności lub jak najlepiej rozwiązać test z ogólnej wiedzy policyjnej.

Po podsumowaniu punktów zdobytych w poszczególnych konkurencjach, najlepszym dzielnicowym na Śląsku okazał się sierż. sztab. Kamil Przewieźlik z komendy w Cieszynie. Najlepszym kierownikiem dzielnicowych został natomiast asp. szt. Przemysław Dąbrowski z komendy w Mysłowicach.

Klasyfikacja końcowa wśród dzielnicowych przedstawia się następująco:

  • I miejsce – sierż. szt. Kamil Przewieźlik z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie,
  • II miejsce – st. sierż. Adrian Piechulski z Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu,
  • III miejsce – asp. Tomasz Bojanek z Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie.

Wśród kierowników rewirów dzielnicowych zwyciężyli:

  • I miejsce – asp. szt. Przemysław Dąbrowski z Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach,
  • II miejsce – asp. szt. Radosław Lipiński z Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach.

Zdobywcy dwóch pierwszych miejsc wśród dzielnicowych i najlepszy kierownik rewiru będą reprezentowali śląski garnizon w ogólnopolskim finale konkursu, który odbędzie się w dniach od 23 do 26 października w Szkole Policji w Katowicach.

Zwycięzcom konkursu puchary oraz nagrody rzeczowe wręczyli: II Wicewojewoda Śląski Piotr Kołodziejczyk, Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński, Pełnomocnik Marszałka Województwa Śląskiego Zbigniew Piątek, Wiceprezydent Katowic Bogumił Sobula i pełniący obowiązki Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów p.o. asp. szt. Michał Szczęśniak. Laureaci zostali uhonorowani nagrodami pieniężnymi, rzeczowymi oraz pamiątkowymi dyplomami. Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów ufundował dodatkowe nagrody pieniężne.