fot.arch.itvm.pl

W tramwaju linii nr 14, kursującym na odcinku Katowice – Mysłowice, za bilet będzie można zapłacić kartą. Linia ta, wraz z autobusową 297, wybrana została do przeprowadzenia testów sprawdzających, jak możliwość takiej płatności sprawdzi się w praktyce. Testy mają zostać przeprowadzone jeszcze w ostatnim kwartale tego roku.

Testy są wynikiem umowy podpisanej przez KZK GOP z Mennicą Polską, dzięki której “plastikiem” będzie można płacić za przejazd całym, metropolitarnym taborem.

W 28 pojazdach tych dwóch linii zamontowane zostaną nowe kasowniki, które umożliwią podróżnym szybkie kupienie biletów za pomocą “plastikowego pieniądza”. Pasażer, który będzie chciał skorzystać z tej opcji zakupu biletu będzie musiał wybrać na czytniku rodzaj biletu, który chce nabyć. Następnie wystarczy przyłożyć kartę, by równocześnie dokonać płatności i “skasowania” biletu za przejazd.

Gdy tylko znana będzie data rozpoczęcia testów, KZK GOP poinformuje pasażerów korzystających z tych linii o takiej możliwości. Równocześnie przypomina, że bezgotówkowa forma zakupu biletu już funkcjonuje za sprawą karty ŚKUP.