fot. um m-ce

W Wesołej, już 22 września, odbędzie się pierwszy “Spacer z czworonogiem”. To będzie prawdziwie psie święto! Weź swojego czworonożnego pupila na spacer, zaczipuj go za darmo i dołącz do wspólnej zabawy. Jakie atrakcje czekają na zwierzaki i ich właścicieli?

“Spacer z czworonogiem” wyruszy około godziny 14:00 z rynku w Wesołej. Pochód właścicieli i ich czworonożnych przyjaciół przejdzie przez ulice Norwida, Kryształową, aż do boiska przy ulicy Sportowej. Tam na uczestników czekać będą atrakcje i ciekawe propozycje…

– Głównym założeniem „Spaceru z czworonogiem” jest umożliwienie mieszkańcom Mysłowic bezpłatnego zaczipowania swojego pupila, co zwiększa szansę na jego odnalezienie w przypadku zaginięcia. Dodatkowo jest to okazja do zaszczepienia czworonoga, czyli działań profilaktycznych oraz zasięgnięcia porady weterynaryjnej – mówi lek. wet. Jacek Karcz z Centrum Zdrowia Zwierząt SILVET.

Dla najmłodszych będą dmuchańce, a dla tych starszych spotkanie z Husarią Mysłowice. Grupa poszukiwawczo – ratowniczych OSP Dąbrówka Mała pokaże natomiast, jak psy pomagają w ratowaniu ludzkiego życia. Na miejscu będzie można uzyskać też garść wskazówek co do tego, jak odpowiednio wyszkolić czworonoga. Ponadto przedstawiciele Leśnego Pogotowia w Mikołowie opowiedzą o swojej pracy i swoich podopiecznych. W wydarzenie włączyła się również Straż Miejska Mysłowice, która przeprowadzi pokaz samoobrony.

Poznaj szukające domu psiaki

Podczas imprezy będzie można również poznać zwierzaki mieszkające w mysłowickim schronisku. Ich opiekunowie opowiadać będą na temat adopcji zwierzaków – jak wygląda cały proces oraz jak się przygotować na przyjęcie nowego domownika.

„Spacer z czworonogiem” to nie tylko dobra zabawa, ale także edukacja i profilaktyka. O ten aspekt zadba Centrum Zdrowia SILVET w Mysłowicach. Weterynarze umożliwią zaszczepienie oraz zaczipowanie czworonogów, będą udzielać również wielu przydatnych rad na temat ich zdrowia.

Należy pamiętać o bezpieczeństwie – zabrać smycz oraz kaganiec dla swojego pupila!