W niedzielę, 17 września na terenie naszego województwa śląscy policjanci prowadzili akcję „Pasy”. Mundurowi sprawdzali przede wszystkim to, czy kierowcy i pasażerowie przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach ochronnych. W działania włączyli się również mysłowiccy mundurowi.
Podczas działań mundurowi skontrolowali 32 kierujących, ujawnili 26 wykroczeń, o zapięciu pasów zapomniało 18 kierujących oraz 3 pasażerów pojazdów. Policjanci nie byli tego dnia pobłażliwi i zdecydowana większość osób ukarana została mandatami karnymi.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)











