fot. Wolant/ kswolant.org/

Mysłowicka hala MOSiR ugości najlepszych, polskich badmintonistów. W sobotę 22 września w Mysłowicach odbędą się rozgrywki Ogólnopolskiego Turnieju Seniorów. Mysłowiczanie będą mogli nie tylko kibicować najlepszym wybitnym zawodnikom, ale także sami spróbować swoich sił w tym sporcie – dnia następnego, w niedzielę 23 września odbędą się Mistrzostwa Mysłowic Amatorów, w których udział będzie mógł wziąć każdy zainteresowany.

Organizatorem obu imprez jest klub sportowy Wolant z Jaworzna, który treningi dla miłośników tego sportu organizuje także w Mysłowicach – w morgowskiej szkole podstawowej.

Ogólnopolski Turniej

Ogólnopolski Turniej Seniorów Mysłowice „Yonex Cup” ma rangę turnieju klasyfikowanego i będzie rozgrywany we wszystkich rodzajach gier (pojedyncza mężczyzn, pojedyncza kobiet, podwójna mężczyzn, podwójna kobiet, mieszana), w aż 12 kategoriach wiekowych. Każdy mysłowiczanin będzie mógł kibicować zawodowcom – turniej będzie otwarty dla publiczności.

Dla Amatorów

Zmagania zawodowców w Ogólnopolskim Turnieju Seniorów Mysłowice „Yonex Cup”, połączone zostały z imprezą towarzyszącą, skierowaną do osób, które dopiero zaczynają lub chcą zacząć swoją przygodę z badmintonem. Dlatego wszystkich chętnych fanów kometki, chcących spróbować swoich sił w turniejowej rywalizacji, organizatoprzy zapraszają na Otwarte Mistrzostwa Mysłowic Amatorów!

Zawody odbędą się w niedzielę – 23 września – w hali MOSiR Mysłowice, przy ul. ks. Norberta Bończyka 32, gdzie do dyspozycji zawodników oddanych zostanie aż 7 boisk!

Otwarte Mistrzostwa Mysłowic Amatorów będą rozgrywane w czterech kategoriach wiekowych:

  • gra pojedyncza do lat 12 – (oddzielnie dziewczęta i chłopcy)
  • gra pojedyncza do lat 18 – (oddzielnie dziewczęta i chłopcy)
  • gra pojedyncza do lat 35 – (oddzielnie kobiety i mężczyźni)
  • gra pojedyncza 35+ (oddzielnie kobiety i mężczyźni)

Chęć udziału w zawodach należy zgłaszać do 20 września 2018 r., do godz. 20.00. pocztą elektroniczną na adres – uks.wolant@wp.pl. W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko oraz kategorię, w której chce się wziąć udział. W dniu turnieju, przed rozpoczęciem gier, weryfikacja zawodników oraz wszelkie formalności będą prowadzone przy stoliku sędziowskim, a start zawodów zaplanowano na godz. 11.00. Udział w mistrzostwach jest bezpłatny!

Osobą odpowiedzialną za organizację turnieju w Mysłowicach jest Dariusz Opatrzyk, który o turnieju opowiedział w programie Gość itvm. Organizatorami imprezy są: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mysłowicach, Urząd Miasta w Mysłowicach oraz Klub Sportowy „WOLANT”, a honorowy patronat nad zawodami objął Prezydent Miasta Mysłowice Edward Lasok.