fot.itvm.pl

Jak w najbliższych latach wyglądać będzie sport w Mysłowicach? O tym na spotkaniu, które odbyło się w restauracji Braks, dyskutowali wraz ze środowiskiem związanym z mysłowickim sportem kandydaci na prezydenta Mysłowic. Spotkanie odbyło się z inicjatywy sześciorga mysłowickich działaczy sportowych, reprezentantów różnych dyscyplin i klubów.

W spotkaniu udział wzięli prezydent Edward Lasok, poseł Wojciech Król, Dariusz Wójtowicz, Tomasz Papaj oraz Jarosław Stopa. Inicjatorami spotkania byli natomiast Ryszard Dziewulski, Łukasz Granek, Sebastian Michalak, Maria Ryś, Józef Szendera oraz Roman Zieliński.

Pytania, jakie przed spotkaniem organizatorzy wysłali kandydatom, dotyczyły szeroko rozumianego zaangażowania miasta w rozwój mysłowickiego sportu. Dotyczyły one rozwoju, inwestowania w infrastrukturę, pomysłów na zaangażowanie dzieci w sport czy pozyskiwania zewnętrznych środków. W czasie dyskusji wszyscy kandydaci największy nacisk stawiali na aktywizację młodzieży oraz inwestowanie w mysłowicką infrastrukturę sportową.