Już w najbliższy piątek, 10 października, Szkoła Podstawowa Sportowa im. Olimpijczyków Śląskich w Mysłowicach będzie gościć wyjątkowego sportowca. Odwiedzi ją Kajetan Duszyński, mistrz olimpijski z Paryża.
Mysłowicka szkoła znalazła się w gronie nielicznych placówek w Polsce zaproszonych do udziału w pilotażowym przedsięwzięciu. Jego celem jest promowanie wartości olimpijskich, aktywności fizycznej oraz rozwijanie sportowych pasji wśród młodzieży.
W ramach projektu Kajetan Duszyński obejmie rolę mentora uczniów, którzy do końca 2025 roku będą realizować wspólne inicjatywy sportowe.
Spotkanie z olimpijczykiem ma być początkiem długofalowej współpracy, której efektem będzie nie tylko rozwój sportowy uczniów, ale także budowanie wśród nich postaw opartych na fair play, wytrwałości i dążeniu do celu.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)













